Měsíc březen je tradičně v knihovnách měsícem čtenářů a čtenářství. Po celý březen probíhá celostátní propagační kampaň na podporu činnosti knihoven a jejich aktivit Březen - měsíc čtenářů. Tuto akci vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků (SKIP) a Městská knihovna Chrudim se do ní každoročně zapojuje.

Zapomnětliví čtenáři mohou využít  čtenářskou amnestii a bez povinnosti uhradit sankční poplatek vrátit dosud nevrácené výpůjčky a to v týdnu od 13. – 18. ledna 2017.

Ve čtvrtek 9. března před zahájením přednášky A3V  ve Spolkovém domě jako každý rok naše knihovna udělí čestné členství nejstarším čtenářům. Zároveň vyhlásí Čtenáře roku 2017 – nejlepší čtenářskou babičku, která bude naší knihovnu reprezentovat v regionálním kole. Celostátní vítězce bude předáno ocenění dne 4. 4. 2017 v rámci vyhlášení cen Magnesia Litera v Národním divadle v Praze. Městská knihovna Chrudim již dříve získala titul pro Čtenářskou rodinu a Tátu čtenáře.

Ve spolupráci s Gymnáziem Josefa Ressela jsme připravili další Listování pro rodiče a děti. Těšit se můžete na listování knihou Miloše Kratochvíla Prázdniny blbce číslo 13. Představení se koná v neděli 26. března 2017 v 11.00 hodin v sále GJR. Vstupenky si můžete zakoupit na dětském oddělení městské knihovny nebo u Mlsného Pecivála. Přijďte strávit zábavné dopoledne a prožít knihu všemi smysly.

Vyvrcholením BŘEZNA bude již tradiční Noc s Andersenem, která se koná v pátek 31. března od 18.00 hodin. Partnerem pohádkového nocování je Čtyřlístek a jeho hrdinové. Děti ve věku od 8 do 11 let, které jsou čtenáři knihovny, se mohou přihlašovat na dětském oddělení od 1. 3. 2017. Počet spáčů je omezen, a proto neváhejte s přihlášením. Další informace vám podá Iveta Novotná (novotna@knihovna-cr.cz).