Měsíc březen je už tradičně spjatý s knihami a čtenáři a ani letošní rok nebude výjimkou. Městská knihovna připravila k této příležitosti několik akcí.  Bude pokračovat cyklus přednášek virtuální univerzity 3. věku a akademie 3. věku a na setkání 29. března oceníme nejstarší a nejmladší čtenáře naší knihovny.

Nejvíce programů je připraveno pro děti. Jako každý rok  je připravena Noc s Andersenem, tentokrát věnovaná výročí vzniku Československa. Akce se uskuteční 23. 3. a mohou se hlásit registrovaní čtenáři ve věku od 9 – 12 let. Čekají nás i dva příměstské tábory; 12. 3. zveme  šikovné děti od 7 do 12 let na tábor Tvořiváček a 16. 3. chystáme  pro děti od 9 – 13 let Den s malým princem. Přihlášky  přijímá oddělení pro děti a mládež, počet míst je omezen kapacitou učebny.

Opakujeme i čtenářskou amnestii pro ty, kteří nevrátili knihy včas. V týdnu od 20. – 24. 3. můžete vrátit své výpůjčky bez sankčních poplatků z prodlení. Na  všechny dětské i dospělé čtenáře se těšíme nejen březnu, který je jim je věnován, ale po celý rok