Městská knihovna Chrudim připravila v rámci celostátní akce Týden knihoven nejen pro čtenáře pestrý program.  Jako každý rok se můžete těšit na burzu vyřazených knih, která se bude konat  od úterý 4.10.  do pátku 7.10.  ve vestibulu knihovny od 8.30 do 18.00 hodin.

Zapomnětliví čtenáři mohou využít  čtenářskou amnestii a bez povinnosti uhradit sankční poplatek vrátit dosud nevrácené výpůjčky.

V úterý 4.10. začíná Virtuální univerzita třetího věku(VU3V) kurzem Genealogie. Hledáme své předky. Zájemci mají možnost  přijít na první ukázkovou lekci od 10.00 hodin do knihovny.

Ve středu 5.10. od 10.00 hodin  začne oblíbené hravé Pacičkování pro rodiče a malé děti.

Čtvrtek je opět věnovaný seniorům a stále více oblíbené Akademii třetího věku (A3V), kterou pro velký zájem  pořádáme společně s Chrudimskou besedou ve Spolkovém domě od 10.00 hodin. Témata na zimní semestr jsou: Virtuální procházka po Skutečsku, Doba Jagelonská, Jan Amos Komenský, České divadlo, Tříkrálová tradice.

Informace o VU3V a A3V nalezne na www.knihovna-cr.cz nebo vám je podá paní Iveta Novotná.

Středa 12. října bude věnována Medvíku Pú. Z knihy Alana Alexandra Milneho bude číst herec Východočeského divadla Pardubice Josef Pejchal. Zveme celé rodiny na přátelské odpoledne od 16.00 hodin. Přineste si svého medvídka a zaposlouchejte se spolu s námi do nesmrtelného příběhu. Čeká vás i malé překvapení.

Těšíme se na vás.